آخرین مطالب مقالات پزشکی


بهداشت دهان و بیماری قلبی
رابطه بهداشت دهان و دندان با بیماری های قلبی ادامه
تاثیر لیزر در ایمپلنت های دندانی بیماران مبتلا به پوکی استخوان
تاثیر لیزر در ایمپلنت های دندانی و پوکی استخوان ادامه
رفع ابهامات درباره لیزر دندانپزشکی
رفع ابهامات درباره لیزر دندانپزشکی ادامه
جایگاه لیزر در پزشکی و دندانپزشکی
جایگاه لیزر در پزشکی و دندانپزشکی ادامه
کاربرد لیزر در دندانپزشکی
کاربرد لیزر در دندانپزشکی نوین ادامه

نشانی کلینیک

خوزستان، اهواز ، کیانپارس
نبش 3 غربی پلاک 50 کلینیک لیزر دندانپزشکی دکتر مقدسی
تلفن:06133384391
        06133384392 - 06133384393

آدرس بر روی نقشه گوگل

کاربرد لیزر در دندانپزشکی


یكی از پركاربرد ترین شاخه‌های پزشکی، لیزر در دندانپزشكی است. 


كاربردهای لیزر در دندانپزشكی به 3 گروه كلی تقسیم می‌شوند: اول مرحله تشخیصی است كه در این مرحله لیزر به عنوان ابزار تشخیص به كمك دندانپزشك می‌آید. دوم مرحله درمان و روش‌های درمانی و سوم آثار شبه‌دارویی لیزرهای كم‌توان یا كم‌شدت است.

در روش تشخیص که در سایر مقالات و قسمت های سایت در مورد آن به کرات توضیح داده ایم تشخیص پوسیدگی یا حتی سرطانهای بافت دهان سریعتر، راحت تر، کم خطر تر و با دقت بیشتر می باشد. دندانپزشک بعد از اینکه پوسیدگی سطح جونده دندان را در مراحل اولیه تشخیص داد درصدد درمان برآمده و مانع از این می شود که دندان بیمار ریسک بالای عصب کشی و سایر مراحل پیچیده دندانپزشکی را متحمل شود. و همچنین می‌توان بیماران را با ریسك بالای پوسیدگی تشخیص و نسبت به پیشگیری از گسترش پوسیدگی در آنها اقدام كرد. همچنین برای چنین افرادی دوره‌های مراجعه برای درمان‌های دندانپزشكی را در زمان‌های كوتاهتری تعیین كرد.

در امر درمان نیز سعی براین است تا با توانایی‌های لیزر، بافت ارزشمند دندانی را كه قابل بازیافت نیست، حفظ كرد و با حداقل تهاجم، درمان‌ها انجام شود.مثل جراحی لثه که قبلا بسیار حساس، دردناک و زمانبر بود ولی با لیزر تنها با یک جلسه بدون خونریزی و بخیه و بدون اینکه بافت لثه تحلیل رفته و از بین رود می توان این کار را انجام داد.

درمان آفت و تبخال با لیزر نیز بسیار ارزشمند است که مردم اطلاع کافی از آن ندارند. تا پیش از این، این دو عارضه ناخوشایند درمانی نداشت اما اکنون و با وجود لیزر این پدیده ارزشمند، درمان در چند ثانیه امکان پذیر است.

درمان دندانهای زرد و بدرنگ نیز با لیزر و تنها در چند ثانیه صورت میگیرد در صورتی که روشهای بلیچینگ قدیمی طولانی بود و گاهی به چند جلسه درمان نیاز بود در روش جدید تنها در چند ثانیه و در یک جلسه امکان پذیر می باشد.

لیزر در درمان دردها و ترمیم زخمها،زیبایی ، ایمپلنت، دندانهای حساس و هزاران روش درمانی دیگر کاربرد دارد.

دانش پزشکی خود را مدیون کسانی می داند که روشهای نوین را ایجاد نموده و همچنین از کسانی تقدیر می کند که از وارد شدن در این وادی و استفاده از این روشهای جدید نهراسیده اند. تکنولوژی نوینی همچون لیزر آنقدر توانایی دارد که در بین هزاران روش نوین درمانی سر برآورده و خود را مطرح کند. به امید روزی که همه دندانپزشکان به اهمیت لیزر در دندانپزشکی پی برده و از آن استفاده نمایند و به امید آن روزی که مردم به پزشکان خود که این روش درمانی مفید و شگفت انگیز را برگزیده اند، اعتماد کرده و از روشهای نوین استقبال نمایند.