نشانی کلینیک

خوزستان، اهواز ، کیانپارس
نبش 3 غربی پلاک 50 کلینیک لیزر دندانپزشکی دکتر مقدسی
تلفن:06133384391
        06133384392 - 06133384393

آدرس بر روی نقشه گوگل

دانستنی های مفید دندان پزشکی 


در این قسمت دانستنی های مفید دندانپزشکی به صورت تیتروار ارائه می گردد.

 

آیا می دانید که :

 

-  مهمترین مزیت لیزر در درمان بیماری های دهان و دندان تشخیص پوسیدگی های دندانی در مراحل اولیه است.

- روش تشخیص دیگر لیزر «داپلرفلومتری» است كه با سنجش میزان جریان خون در دندان ها، زنده بودن یا نبودن آن را می توان ردیابی كرد.

- در حال حاضر می توان از لیزرها در تمامی تخصص های ده گانه دندانپزشكی ،در درمان ریشه دندان ،ضدعفونی كردن كانال دندانی همچنین در دندانپزشكی كودكان كه نیازمند كنترل رفتاری خاص است می توان از لیزر سود جست.

- با استفاده از لیزر دوره هاي مراجعه براي درمان هاي دندانپزشكي را در زمان هاي كوتاهتری تعیین کرد.

- در درمان ريشه دندان،ضد عفوني كردن كانال دنداني به يك معضل اساسي براي متخصصان درمان ريشه دندان تبديل شده بود كه با بهره گيري از فناوري ليزر اين مشكل نيز حل شده است.

- در جراحي كودكاني كه زبان چسبيده به دهان دارند و در صورت تداوم در آينده دچار مشكلات فكي و گفتاري خواهند شد، نيز اين امكان ميسر شده تا با حداقل ايجاد درد و با بي حسي موضعي، بدون نياز به بيهوشي عمومي و در سنين حتي كمتر از دو سال عمل جراحي را سهل انجام داده و زبان را آزاد كرد.

- لیزرهای کم توان با خواص ضدالتهابي، كاهش درد ايمونولوژيكي و آثار متابوليكي به فرآيند بهبود روند درماني يا كاهش عوارض درماني به يك درمانگر آگاه كمك مي كند تا بيمار خود را به سهولت درمان كند.

- لیزرهای کم توان در مواردي چون کاهش درد؛ تسريع بهبودي زخم هاي ناشي از جراحي ها و همچنين كاهش درد هاي ناشي از درمان هاي معمول دندانپزشكي و بهبود ترميم ضايعات استخواني در درمان هاي پيوندي، بازسازي استخوان، ترميم اعصاب آسيب ديده و درمان بعضي از بيماري هاي داخل حفره دهان موثر است.