آخرین مطالب مقالات پزشکی


بهداشت دهان و قدرت باروری و زایمان
ارتباط بهداشت دهان با قدرت باروری و زایمان ادامه
آلزایمر و بهداشت دهان
ارتباط آلزایمر یا زوال عقل با بهداشت دهان ادامه
دیابت و بهداشت دهان و دندان
رابطه بیماری لثه و دیابت ادامه
بهداشت دهان و بیماری قلبی
رابطه بهداشت دهان و دندان با بیماری های قلبی ادامه
تاثیر لیزر در ایمپلنت های دندانی بیماران مبتلا به پوکی استخوان
تاثیر لیزر در ایمپلنت های دندانی و پوکی استخوان ادامه

نشانی کلینیک

خوزستان، اهواز ، کیانپارس
نبش 3 غربی پلاک 50 کلینیک لیزر دندانپزشکی دکتر مقدسی
تلفن:06133384391
        06133384392 - 06133384393

آدرس بر روی نقشه گوگل

آلزایمر و بهداشت دهان


افرادی که مبتلا به بیماری لثه هستند در سالهای آتی زندگی خود بیشتر در معرض خطر ابتلا به آلزایمر هستند.


بیماری لثه یکی از بیماری هایی است که علائم اولیه خاصی ندارد. اما اگر در هنگام مسواک زدن لثه شما خونریزی کرد حتما به دندانپزشک مراجعه کنید تا با یک جرم گیری ساده خطر ابتلا به بیماریهای دیگر در شما کاهش یابد.

تحقیقات محققان کالج کینگ در لندن نشان می دهد بیماریهای لثه می توانند باعث افزایش تورم در مغز شده و منجر به ترشح یک پروتئین به نام "آمیلود" در مغز می شود که این پروتئین ها به سلولهای مغزی حمله کرده و به آنها آسیب می رسانند. بر اساس مطالعات انجام شده بیماری های دهان به ویژه لثه می تواند در عملکرد مغز اختلال ایجاد کند.

بعضی بر این باورند که فراموشی در سالمندان سبب می شود که آنها بهداشت دهان و دندان خود را فراموش کنند و پس از طی مدتی به بیماری لثه دچار شوند اما تحقیقات نشان می دهدند که در واقع این بیماری لثه است که زمینه بروز بیماری های شناختی و زوال عقل را فراهم می کند. هرچند چگونگی تاثیر بیماری های دهان در ابتلا به بیماریهای عملکرد مغز مشخص نیست اما آنچه بیشتر در بین محققان مورد قبول است اینست که بیماری لثه سبب تورم بافت دهانی می شود که این تورم اثرات سوء در بدن افراد دارد و این اثرات سوء بر عملکرد مغز تاثیر می گذارد.

 

 

 

در انتها باید یادآور شوم که بهداشت دهان و دندان نه تنها شما را فردی آراسته و منظم نشان می دهد بلکه شما را از ضعف حافظه تا حدودی دور می کند. پس به خاطر داشته باشید مسواک زدن و استفاده از نخ دندان برای حفظ سلامت و ضعف عمومی شما لازم و ضروری است.