آخرین مطالب مقالات پزشکی


بهداشت دهان و بیماری قلبی
رابطه بهداشت دهان و دندان با بیماری های قلبی ادامه
تاثیر لیزر در ایمپلنت های دندانی بیماران مبتلا به پوکی استخوان
تاثیر لیزر در ایمپلنت های دندانی و پوکی استخوان ادامه
رفع ابهامات درباره لیزر دندانپزشکی
رفع ابهامات درباره لیزر دندانپزشکی ادامه
جایگاه لیزر در پزشکی و دندانپزشکی
جایگاه لیزر در پزشکی و دندانپزشکی ادامه
کاربرد لیزر در دندانپزشکی
کاربرد لیزر در دندانپزشکی نوین ادامه

نشانی کلینیک

خوزستان، اهواز ، کیانپارس
نبش 3 غربی پلاک 50 کلینیک لیزر دندانپزشکی دکتر مقدسی
تلفن:06133384391
        06133384392 - 06133384393

آدرس بر روی نقشه گوگل

تاثیر لیزر در ایمپلنت های دندانی بیماران مبتلا به پوکی استخوان


قبلا در ایمپلنت های دندانی  بیماران مبتلا به پوکی استخوان مشکلاتی وجود داشت که در حال رفع شدن است اما چگونه این امر امروزه امکانپذیر گشته است؟ رفع معضلات موجود در این زمینه در حال رفع شدن است آن هم به وسیله لیزر.


لیزر در بیشتر زمینه های پزشکی کاربرد دارد امروزه تشخیص و درمان بیماری های چشم و پوست بدون لیزر معنی ندارد. آنچه در ادامه گفته می شود در ابتدا معرفی کوتاه از لیزر در دندانپزشکی و سپس تاثیر آن در بیماران یائسه می باشد.

 

تشخیص (Diagnostic): در این روش به کمک لیزر با دقت حدود 90 تا 99 درصد پوسیدگی تشخیص داده می شود.

برداشت و ترمیم پوسیدگی : وقتی با لیزر پوسیدگی به درستی تشخیص داده شد برداشت پوسیدگی هم با همان دقت بالا و بدون خطا انجام می شود.

جراحی با لیزر: برداشت هر توده دهانی یا برش بافت نرم بدون خونریزی و بخیه

جراحی لثه : جراحی سخت و آزاردهنده لثه که در چند جلسه و همراه با خونریزی بود با لیزر در یک جلسه و بون خونریزی و تحلیل لثه امکانپذیر است.

عصب کشی : در این مرحله لیزر با استریل کردن کامل ریشه و بافت اطراف آن از درد و زخم می کاهد. و در مقابل پوسیدگی مجدد مقاوم می کند.

حساسیت دندانها : دندانهای حساس که تا چند وقت پیش هیچ درمانی برای آن وجود نداشت با لیزر و تنها در چند ثانیه حساسیت آنها برطرف می شود.

آفت و تبخال : با تابش نور لیزر به محل آفت و تبخال از شدت آنها کاسته و زمان بهبودی به حداقل کاهش می یابد.

سفید کردن دندانها : تنها در چند دقیقه با لیزر دندانی سفید خواهید داشت.

همه این مطالب  برای این بود که اهمیت لیزر هر چه بیشتر بر همگان آشکار شود و اما موضوع اصلی بحث ما که تاثیر لیزر بر ایمپلنت های دندانی در افراد یائسه است که تراکم استخوانی کمی دارند.     

مشکلی که وجود دارد این است که این افراد امکان ترمیم استخوانی خیلی کمی دارند در حالی که ما به ترمیم استخوان در اطراف ایمپلنت به شدت نیازمندیم اما این مشکل را نیز لیزر برطرف کرده است. در این روش با تاباندن لیزر بر محل کاشت ایمپلنت ها هم زخم و التهاب اطراف محل جراحی را کم می کنیم هم اینکه تابش لیزر سبب تحریک بافت استخوانی می شود و استخوان سازی آغاز میگردد. پس از این به بعد بیمارانی که پوکی استخوان یا مشکل تراکم استخوان دارند نیز میتوانند از تکنیک ایمپلنت استفاده کنند.