آخرین مطالب لیزر


لیزر جهت تشخیص پوسیدگی
استفاده از لیزر جهت تشخیص پوسیدگی دندان ادامه
ترمیم پوسیدگی دندان با لیزر
ترمیم بهتر با تشخیص سریعتر ادامه
درمان دردها و ترمیم زخم ها
درمان دردها و ترمیم زخم ها به کمک لیزر ادامه
سفید کردن دندان ها
سفید کردن دندان ها با لیزر ادامه
درمان آفت و تبخال
درمان آفت و تبخال به کمک لیزر ادامه

نشانی کلینیک

خوزستان، اهواز ، کیانپارس
نبش 3 غربی پلاک 50 کلینیک لیزر دندانپزشکی دکتر مقدسی
تلفن:06133384391
        06133384392 - 06133384393

آدرس بر روی نقشه گوگل

ترمیم پوسیدگی دندان با لیزر


 

به کمک لیزر مي توان در همان ابتدا با درمان پوسيدگي از گسترش آن جلوگيري و از درمان هاي سخت و آزار دهنده و پرهزينه پيشگيري کرد.

 


. وقتی با لیزر به خوبی محل پوسیدگی را تشخیص دادیم باز هم به کمک لیزر سعی می کنیم این پوسیدگی ها را به نحو احسن ترمیم کنیم لیزر آب موجود در فضای دندان را به جنبش وا می دارد و به کمک همین جنبش ملکولهای آب قسمتهای پوسیده و ضعیف دندان حذف می شود و قسمتهای سالم و محکم دندان باقی می ماند. این یکی از مزایای معجزه آسای لیزر است که برخلاف دریلها که به بافت سالم،بدون اینکه عمدی در کار باشد، آسیب می رسانند، بافت سالم دست نخورده باقی می ماند.

مزیت حذف پوسیدگی با لیزر نسبت به روشهای معمول

1- با استفاده از دریلها و فرزها هنگام حذف پوسیدگی، بافت پوسیده و سالم هر دو حذف می شود ولی لیزر فقط می تواند پوسیدگی را بردارد.

2- با دریلها و فرزها حفره ای که ایجاد می کنیم کاملا عفونی است ولی لیزر در هنگام تراش، حفره را استریل می کند و از ایجاد پوسیدگی مجدد جلوگیری می کند.

3- در بسیاری از موارد هنگامی که پوسیدگی عمیق است چنانچه حذف پوسیدگی با لیزر انجام شود می توان بدون عصب کشی کردن فقط دندان را پر کرد.

4- بعد از تراش با لیزر، باقیمانده دندان نسبت به پوسیدگی مقاوم تر از دندان معمولی با همان میزان پوسیدگی است که از ایجاد پوسیدگی مجدد جلوگیری می کند.

 

در ادامه یک مورد را می بینید که اگر بخواهیم با روش معمول ترمیم کنیم  احتیاج به جراحی و سپس عصب کشی و در نهایت ترمیم داریم. و اما با لیزر همه اینها آسان خواهد شد در تصویر ببینید.

 

پوسیدگی ها تا زیر لثه رفته اند. چه باید کرد؟

 

ابتدا به کمک لیزر و بدون خونریزی و بخیه لثه را جراحی کرده تا به پوسیدگی های زیرین برسیم و بعد درمان را آغاز می کنیم.

در نهایت ترمیم به کمک مواد همرنگ دندان