آخرین مطالب لیزر


لیزر جهت تشخیص پوسیدگی
استفاده از لیزر جهت تشخیص پوسیدگی دندان ادامه
ترمیم پوسیدگی دندان با لیزر
ترمیم بهتر با تشخیص سریعتر ادامه
درمان دردها و ترمیم زخم ها
درمان دردها و ترمیم زخم ها به کمک لیزر ادامه
سفید کردن دندان ها
سفید کردن دندان ها با لیزر ادامه
درمان آفت و تبخال
درمان آفت و تبخال به کمک لیزر ادامه

نشانی کلینیک

خوزستان، اهواز ، کیانپارس
نبش 3 غربی پلاک 50 کلینیک لیزر دندانپزشکی دکتر مقدسی
تلفن:06133384391
        06133384392 - 06133384393

آدرس بر روی نقشه گوگل

سفید کردن دندان ها


 موثرترین و کم ضرر ترین روش سفید کردن دندان ها با ماندگاری و سرعت بالا، استفاده از لیزر می باشد.ا


دندان های سفید داشتن امروزه راه های گوناگونی دارد، بشر همواره در جستجوی زیبایی تلاش های زیادی کرده و سال ها سعی کرده تا با سائیدن دندان ها (استفاده از مواد ساینده) مثل زغال یا نمک یا صدف دریائی و گاها چوب بعضی از درختان به این سفیدی دست پیدا کند. این گونه مواد ساینده می توانند رنگ های اضافی و یا مقداری از جرم ها و پلاک ها را بردارند و دندان موقتا سفیدتر بنظر آید. در این اواخر از بعضی از اسیدها و ترکیبات شیمیایی مثل پراکسیدها، اسید نیتریک و ... هم برای سفید  کردن دندان ها استفاده شده است، که همه تا حدی موفق هم بوده اند ولی ایراد کلی این روش ها آسیبی است که به مینای دندان می زنند و غالبا بعد از مدتی استفاده از آنها، مینای دندان به سرعت رنگ پذیر می شود و آنچنان حساس که به سرعت رنگ مواد غذایی را بخود می گیرد. حتی امروزه خمیر دندان های حاوی مواد ساینده تولید می شود که با آرم سفید کننده دندان ها به فروش می رسند و گروه زیادی از مردم به دلیل ارزان بودن این روش ان را خریدازی می کنند و خود این خمیردندان ها حاوی مواد ساینده در ابتدای استفاده نمای سفیدتری به دندان ها می دهند ولی بزودی مصرف کننده متوجه زردتر شدن دندان های خود می شود و دلیل اصلی آن هم دو چیز است: 1- نازک تر شدن مینای دندان که باعث می شود رنگ عاج زیرین نمایان تر شود. 2-  نازک  شدن مینا که سبب می شود رنگ های غذائی را بیشتر جذب کند.

امروزه با مواد بخصوصی و استفاده از نور به جهت گرم کردن این مواد عمل بلیچینگ (Bleeching) انجام می شود.

بلیچینگ: تغییر رنگ از درون دندان یعنی خارج کردن رنگدانه ها از لایه های زیرین مینا و عاج که این توسط مواد بخصوصی و نور انجام می شود، نقش نور در این جا گرم کردن ماده بر سطح دندان است.

این سفید کردن می تواند در مطب انجام شود و یا حتی در خانه که معمولا برای حصول نتیجه بهتر ابتدا عمل بلیچینگ در مطب انجام می شود که حدود نیم ساعت تا 45 دقیقه طول می کشد و سپس تکمیل درمان یا ماندگاری سفید شدن دندان ها در خانه توسط مواد و وسایل مخصوص سفیدکردن خانگی ادامه می یابد.

حسن این روش سفید شدن دندان ها ،کم ضررتر بودن آنها نسبت به روش های قبلی است ولی گزارشات زیادی از حساس شدن دندان ها بعد از این تکنیک و گاها ایجاد ترکهای ریز در دندان ها متعاقب استفاده طولانی مدت از آنها داریم که از معایب آنها محسوب می شود.

ولی در تکنولوژی جدیدتر بجای نور از اشعه لیزر استفاده می شود و از مواد مخصوص سفیدکردن با لیزر، که حسن آنها کاهش زمان درمان در مطب از 45 دقیقه به 3 دقیقه است. یعنی بجای این که دندان های ما 45 دقیقه تحت تاثیر ماده شیمیائی قرار بگیرد، تنها 3 دقیقه زمان کافی است و می تواند حتی باعث کمتر شدن هزینه بلیچینگ به دلیل کاهش زمان درمان در مطب می شود. یعنی اگر فردی در طول عمر خود 10 بار عمل سفید کردن را در مطب انجام دهد، 450 دقیقه اثر مواد بر دندان های خود را باید تحمل کند، در صورتی که چنانچه این کار با لیزر انجام شود، تنها 30 دقیقه خواهد بود که اعداد آن اصلا با هم قابل مقایسه نیستند.

روش کار:

ابتدا بیمار بایستی دندان های تمیز و بدون جرم و لثه ای سالم داشته باشد. چنانچه این طور نیست ابتدا بایستی لثه ها درمان شود و دندان ها از جرم و یا رنگ های اضافی که به دندان چسبیده اند پاکسازی شود. سپس عمل بلیچینگ صورت گیرد. در بلیچینگ با لیزر ابتدا دندان ها توسط ژل مخصوصی پوشانده می شوند و لثه ها نیز توسط یک ماده محافظت کننده پوشانده می شوند، سپس نور لیزر به دندان ها تابیده می شود، برای هر دندان 30 ثانیه کافی است، کلا زمانی حدود 3 دقیقه برای تمام دندان ها کافی است، سپس دندان ها شسته می شوند، پس مدت زمان تماس دندان های ما با مواد شیمیایی از 45 دقیقه به 3 دقیقه کاهش می یابد و نتیجه نیز معمولا حیرت انگیز است.

عکس های زیر، مراحل درمان را در یکی از بیماران ما نشان می دهد.